Propozycja na ferie zimowe

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on email

Rodzinny wyjazd na narty, to dobry pomysł na udane rodzinne ferie zimowe.
Planujemy i zastanawiamy się od miesiąca gdzie pojechać na narty, zagranicę, a może jednak zostać w Polsce? Jeżeli wybierzemy nasz kraj, to pierwsze pytanie jakie nam się nasuwa to czy będzie śnieg i jak długo będziemy musieli stać w kolejce.

W tym roku warunki są sprzyjające dla narciarzy już od grudnia, można więc pojeździć w każdym kurorcie Polski. Według prognoz ma być mroźnie, dzięki czemu śnieg utrzyma się w górach do ostatniego dnia ferii, a nawet dłużej. Rozwijająca się infrastruktura sprawia, że kolejki się redukują, polepsza się przepustowość narciarzy na wyciągu, jednakże czas oczekiwania na krzesło, które wywiezie nas na szczyt, wciąż jest o wiele dłuższy niż zagranicą.

Polska czy zagranica?

Wybierając Włochy, Austrię bądź Czechy zastanawiamy się ile nas taka przyjemność rodzinnie będzie kosztowała.  Porównując ceny w tym sezonie, są to koszty nieznacznie wyższe, bądź takie same jak w Polsce – jeżeli zarezerwujemy wyjazd znacznie wcześniej. Wyjeżdżając w Alpy mamy zagwarantowany śnieg, dobrze przygotowane trasy i perspektywę, że nie będziemy tracili czasu na stanie w kolejce czekając na swoją kanapę.

Rodziny mieszkające w Warszawie bądź w okolicy najbliższy stok mają na Górce Szczęśliwickiej: http://www.wosir.waw.pl/

Natomiast dla tych, którzy zamierzają ruszyć w Polskę, oto zbiór najbardziej popularnych miejscowości na wypady narciarskie: http://www.skionline.pl/stacje/mapy-tras-narciarskich,polska,kraj,1.html

Narciarstwo w kraju czy też za granicą jest jedną z bardziej kosztownych form spędzenia czasu wolnego w okresie ferii.
Jeżeli nas nie stać na taką przyjemność, bądź istnieją inne powody, dla których nie możemy wyjechać, to proponujemy formy aktywności takie jak:

  • lodowiska
  • tory łyżwiarskie
  • zjazdy na listkach, sankach
  • zabawy na śniegu (lepienie bałwana)
  • spacery
  • baseny
  • jednodniowe wyjazdy na narty
  • biegówki
  • sale gimnastyczne

Nie ważne jaką formę rekreacji wybierzecie swojemu dziecku, ważne aby się ruszało, spędzało czas na świeżym powietrzu i dobrze się bawiło.

Życzymy, aby każde dziecko po feriach wróciło do szkoły uśmiechnięte, zadowolone, naładowane pozytywną energią.

Pamiętajcie, sport to zdrowie – zwłaszcza dla waszych pociech!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Więcej wpisów

Close Mój koszyk
Close

Close
Nawigacja
Kategorie